Наша школа домаћин Међушколских дебатних сусрета

Дебатна секција организовала је 25. фебруара Међушколске дебатне сусрете. У посјету су нам дошли гости из Травника, Зенице и Сарајева. Ученици наше Дебатне секције су дебатовали на тему „Интеретничко помирење је будућност Босне и Херцеговине“.
Афирмацијски тим су представљале: Јелена Пејичић I5, Сташа Крстовић I5 и Даринка Кењић III1, док су негацијски тим представљале Тања Гавриловић I5, на позицијама N1 и N3, и Милица Берибака I5.
Одлуком судије Анесе Вилић, представнице Центра за културу и дијалог из Сарајева, побиједио је афирмацијски тим, а најбољом дебатанткињом проглашена је Даринка Кењић.
Дебати је претходио игроказ који су припремиле: Ана Мичић, Будимирка Кењић и Даринка Кењић, ученице III1 одјељења.
Након одржане дебате сви учесници сусрета имали су прилику да кажу своја размишљања о интеретничком помирењу.
Међушколски дебатни сусрети завршени су снажним дебатним порукама, али и музиком и плесом и надасве лијепим дружењем.

Данијела Мандић

[Best_Wordpress_Gallery id=”28″ gal_title=”дебата”]