Машински техничар за компјутерско конструисање

“Оно што води и вуче свет, нису локомотиве, него идеје.”  Виктор Иго

Машински техничар за компјутерско конструисање занимање je које с правом можемо назвати занимањем будућности. Овај образовни профил настао је из потребе да се у машинству омогући примјена најсавременијих информатичких достигнућа. Развој савременог друштва и технологија довео је до тога да се компјутерском примјеном убрзао поступак израде нацрта из класичног машинства, као и да се на тај начин у изради нацрта постиже већа прецизност.

Током четворогодишњег школовања, наши ученици се оспособљавају за израду прорачуна и техничке документације, испитивање и мјерење карактеристика машинских дијелова и склопова и њихово пројектовање као и коришћење напредних софтверских алата.

Након завршетка школовања, матуранти имају могућност запошљавања у машинској индустрији, индустрији алата, конструкционим бироима или аутомобилској индустрији.

Ученици који желе да наставе школовање, поред високих школа за струковне студије, најчешће уписују машинство, електротехнику, дизајн или информатику.

Драги будући машински техничари за компјутерско конструисање,
добро дошли у нашу школу!