Школовање за овај образовни профил траје четири године. У току школовања трудимо се да код ученика развијамо и његујемо особине које красе доброг туристичког техничара: комуникативност, добре организационе способности, општу културу, предузимљивост, флексибилност, тачност, љубазност.

За занимање туристички техничар углавном се одлучују ученици који за себе сматрају да су комуникативни, креативни, а поред тога имају жељу да путују и уче стране језике. Туристичким техничарима се отвара могућност за запослење уколико имамо у виду природне ресурсе који се налазе у нашој близини и растући тренд отварања хотела и обогаћивање туристичке понуде како града, тако и зимовалишта у нашој непосредној близини. Овај образовни профил оспособљава ученика за рад у туризму, било да је ријеч о туристичким агенцијама или хотелима.

Туристички техничар је оспособљен да:

• Припрема туристичке услуге
  • Израђује туристичке услуге
  • Туристичке услуге пласира на тржиште
  • Продаје туристичке услуге
  • Прати реализацију туристичких услуга
  • Обрачунава туристичке услуге
  • Услужује госте у хотелима
  • Комуницира са гостима на страном језику

Уколико се одлуче за наставак школовања, туристички техничари се најчешће одлучују за економију или бирају неки од друштвених факултета.

Драги будући туристички техничари, добро дошли у нашу школу!