Гастрономија, као умијеће припремања доброг јела, а самим тим и услуживање,  саставни је дио културе живљења, а посљедњих година, појавом све интересантнијих емисија на тему гастрономије, кувања и услуживања, као и укључивања јавних личности у њих, значајно је добила на популарности па је интересовање за занимање угоститељски техничар веома велико.

Усљед тога овај позив је јако захтјеван и одговоран. Зато је веома важно да школовање лица која ће се бавити овим послом буде квалитетно, одговорно и садржајно.

Образовни профил угоститељски техничар намијењен је оним ученицима који воле  своју креативност да испољавају кроз припремање хране, услуживање и сервирање и који своју каријеру желе да граде у једном од најтраженијих занимања у земљи и иностранству – професионалном угоститељству. Овај образовни профил обезбјеђује сигурно запослење у својој професији у ком можете исказати разне умјетничке црте, уколико их посједујете, али и могућност даљег усавршавања.

Драги угоститељски техничари, добро дошли у нашу школу!