Пројекат „Стратишта-мјеста која не смијемо заборавити“ представљен у Матичној библиотеци

У просторијама Матичне библиотеке Источно Сарајево, на приједлог организације Тераформинг, а у сарадњи са ученицима и професорима Средње школе „28. јуни“ отворена је изложба „Читамо и пишемо са Аном Франк“. Изложбу „Читамо и пишемо са Аном Франк“ креирали су стручњаци Куће Ане Франк из Амстердама са специфичним циљем да се користи у библиотекама те да, кроз упознавање са животом породице Франк, и Аном као младом особом која се са тешким животним околностима носила кроз читање књига и писање дневника, ученике упозна са основним историјским чињеницама у вези са холокаустом, као и да их инспирише да и сами више пишу и читају. Поменута изложба била је прилика да ученика Средње школе „28. јуни“, представе пројекат „Стратишта-мјеста која не смијемо заборавити“, на којем су радили у току претходне и ове школске године. Ученици Средње школе „28. јуни“ из Источног Сарајева, стрпљиво су прикупљали и истраживали страдања њихових предака у НДХ и у оквиру изложбе резултате истраживачког рада су представили нашим суграђанима. Изложба „Читамо и пишемо са Аном Франк“ је представљена широм свијета: од Бјелорусије до Перуа, од САД до Грузије. Преведена је на 13 језика, међу којима су и арапски, француски, шпански, португалски, руски и њемачки, а током 2015. и 2016. године са великим успјехом представљена у 45 библиотека широм Србије. У 2017. години изложба је излагана у библиотекама широм Републике Српске. Изложба „Читамо и пишемо са Аном Франк“ отворена је до 12. фебруара 2018. године.

Прилог о пројекту ученика Средње школе “28. јуни” под називом  „Стратишта-мјеста која не смијемо заборавити“, а који је представљен на отварању изложбе „Читамо и пишемо са Аном Франк“, можете погледати на следећем линку.

[Best_Wordpress_Gallery id=”137″ gal_title=”Ана Франк”]

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]