Посјета Европској ноћи истраживача

У Земаљском музеју у Сарајеву 28. септембра 2018. године одржана је Европска ноћ истраживача.
Тим поводом ученици Средње школе “28. јуни”, пратњи професора Аиде Кајевић и Дамира Шабића, посјетили су Земаљски музеј у, те учествовали у радионицама и обишли штандове на којима су их дочекали млади истраживачи средњих школа из БиХ који су искористили прилику да им опишу резултате својих истраживања из различитих области знања. Према ријечима ученика и професора Европску ноћ истраживача искористили су како би уживали у разноврсним радионицама и такмичењима, а циљ манифестације је био подстаћи младе да о науци размисле као о потенцијалном бизнису. Наши ученици су били задовољни посјетом Земаљском музеју и планирају да наредне године и сами буду дио свијета младих истраживача, у чему ће им Школа, свакако, помоћи.

[Best_Wordpress_Gallery id=”198″ gal_title=”Посјета Европској ноћи истраживача”]