Иноватори посјетили Форум иновација, предузетништва и технологије

Наши иноватори, у пратњи професора Драгана Влачића и Милеве Мировић Танић, били су гости Трећег регионалног форума иновација, предузетништва и технологије “Sarajevo Unlimited 2018” који се одржава од 5. до 7. новембра. Тема овогодишњег Форума је “Иновација и технолошки развој компетитивних индустрија у оквиру земаља југоисточне и централне Европе”. На значај поменутог форума указује присуство великог броја страних делегата, компанија и представника државних институција, влада и министарстава задужених за развој, технологију, привреду, науку и иновације. За наше ученике ово је била јединствена прилика да посјете изложбени сајам иновативних производа, 3D иновација и да се упознају са најновијим достигнућима из домена савремених технологија који ће им користити у будућим иноваторским активностима.
“Ученици су учествовали у радионици “The Cool Kids” коју су предводили ментори. Задатак радионице је био да предложе идеју о нечему што недостаје у аутомобилу, а да се може одмах штампати на 3D штампачу. Подијељени у 4 групе, ученици су показали сјајан “brainstorming” и било је одличних идеја. Након изабраних идеја приступили су моделовању, а побједнички тим је имао част и да се модел одштампа на једном од изложених 3D штампача.”, рекла је професорица Милева Мировић Танић. Она је нагласила да је искуство које су ученици стекли на овој радионици од великог значаја, посебно ако у обзир узмемо чињеницу да су ученици за два и по сата прешли пут од идеје до реализације.

[Best_Wordpress_Gallery id=”217″ gal_title=”Иноватори посјетили Форум иновација, предузетништва и технологије”]

1 thought on “Иноватори посјетили Форум иновација, предузетништва и технологије”