Један слаткиш, једно дијете

Празници су вријеме даривања, вријеме када треба да пужимо руку другима, да у доброј вољи помогнемо колико можемо. Тим поводом Савјет ученика Средње школе „28. јуни“ и у овој школској години успјешно је реализовао акцију „Један слаткиш, једно дијете“ која је спроведена у маркетима „Оногошт“, „Инекс“ и „Бест“, а у којој је учествовало четрдесет ученика Средње школе „28. јуни“. Према ријечима професорице Марије Иконић, координатора Савјета ученика Средње школе „28. јуни“, циљ акције је, поред прикупљања пакетића за најмлађе суграђане, био и научити како паметно искористити и цијенити властито и туђе вријеме и прилагодити се радним и неочекиваним ситуацијама приликом реализације планираних активности. Како кажу ученици, значе им похвале наших суграђана и запослених у поменутим трговинама, а најважније од свега је то што је у свега неколико дана прикупљено 300 пакетића коју су подијељени Општини Источно Ново Сарајево, Центру за социјални рад, Дјечијој библиотеци, Одјељењу педијатрије, Удружењу родитеља пријевремено рођене дјеце „Мрвице“, балеринама Балетног студија „Art Corner“, дјеци из социјално осјетљивих породица, али и Страхињи Живковићу, ученику Основне школе „Србија“ са Пала. Чланови Савјета ученика Средње школе „28. јуни“ захвалили су се професорици Драгани Мандрапа, која је са члановима Драмске секције организовала новогодишњу представу за малишане у Дјечијој библиотеци и Центру за социјални рад, ученику Борису Ристовићу који је у улози Дједа Мраза на Дјетињце обрадовао дјецу Младичког поља и Павловца, као и ученику Жељку Максимовићу који је, такође, обукао одијело Дједа Мраза и учинио ове празнике љепшим за наше најмлађе суграђане.

[Best_Wordpress_Gallery id=”242″ gal_title=”ЈЕДАН СЛАТКИШ, ЈЕДНО ДИЈЕТЕ”]

2 thoughts on “Један слаткиш, једно дијете”