У Подгорици представљене најбоље апликације

Наша школа дугу годину заредом има своје представнике на Регионалном такмичењу за израду најбоље мобилне апликације. У друштву најбољих екипа из Босне и Херцеговине наши ученици Никола Мандић, Душан Грбовић и Божидар Жижовић отпутовали су у Подгорицу гдје су имали прилику да представе апликацију коју су креирали и да идеје и искуства размијене са средњошколцима из Србије и Црне Горе. На овoгодишњем такмичењу за талентоване и иновативне средњошколце из региона прво мјесто подијелиле су екипе средњих школа из Сенте, Бања Луке и Подгорице. Награда за побједничке екипе је путовање у Берлин на једну од најзначајнијих конференција из домена информационих технологија. Према ријечима организатора учесници конкурса су показали завидна знања и представили квалитетне идеје, али и тимски и предузетнички дух.

Овај вид такмичења финалистима националних такмичења пружа прилику да се у представљању иновативних идеја такмиче са вршњацима из региона, али и да освоје главну награду и да путовањем у Берлин стекну знања о најновијим трендовима из свијета информационих технологија.

[Best_Wordpress_Gallery id=”257″ gal_title=”mtel app – Podgorica”]