Наши ученици, успјешни спортисти

Анђела Васковић ученица I- 1 одјељења Средње школе „28. јуни успјешно се бави ритмичком гимнастиком у клубу “Arabesque“ и члан је репрезентације Босне и Херцеговине. Ритмичка гимнастика јој је донијела титулу најперспективније спортисткиње Кантона Сарајево. Анђела је државна вицепрвакиња у јуниорској категорији, учесница је бројних ФИГ турнира и може се похвалити да се квалификовала за Европско првенство у ритмичкој гимнастици и учествовала на смотри најбољих ритмичких гимнастичарки Европе која се у јуну прошле године одржала у Гвадалахари. Међу првим је ритмичким гимнастичаркама које су учествовале на овом престижном такмичењу, стога је Анђелин наступ уписан у спортску историју Босне и Херцеговине.

„Ритмичком гимнастиком бавим се од своје четврте године. Свакако да као најзначајнији успјех могу издвојити прошлогодишње учешће на Европсом првенству у Гвадалахари. То је уједно био први пут да је Босна и Херцеговина имала представнике у овом спорту у европском рангу такмичења. Иако ми је било изузетно задовољство упознати се и дружити са најбољим гимнастичаркама Европе, мој утисак је да се у Босни и Херцеговини мора још много радити како би се у спорту достигао европски и свјетски стандард.“

Спортске награде и признања Анђеле Васковић:

-Треће мјесто на Загреб купу 2018. године.

-Прво мјесто на међународном турниру „Pecs kup” у Загребу 2017. године

– „Shishka kup” 2017. године-друго мјесто