Клуб за тражење посла представио услуге нашим матурантима

Ученици завршних разреда Средње школе „28. Јуни“ данас су имали прилику да се упознају са услугама које пружа Клуб за тражење посла. Овом приликом ученицима су представљени облици подршке незапосленим лицима у активном проналажењу посла јер ова мјера Завода за запошљавање има за циљ да у локалним заједницама незапосленим лицима да смјернице како да се послодавцима представе у најбољем свјетлу, да буду конкурентни на тржишту рада, али и да буду успјешни у савладавању вјештина које су им неопходне у процесу тражења посла. У оквиру Клуба за тражење посла полазници савладавају формалне ствари које ће им бити од помоћи да расположива знања и професионалне компетенције покажу у најбољем свјетлу. Добро написана биографија, мотивационо писмо у којем ће кандидат објаснити зашто жели да ради посао за који се пријављује и како на најбољи могући начин оставити утисак на послодавца приликом разговора за посао ствари су које незапослена лица усавршавају кроз предавања у овом клубу. Матурантима су наведена позитивна искуства Клуба за тражење посла, као и то да су стручна лица која су обучена за рад са незапосленима полазницима доступна за све видове савјетодавних услуга али и за услуге као што су коришћење интернета, омогућавање приступа актуелним огласима за посао, сајтовима, али и обезбјеђивање директне комуникације са послодавцем.

[Best_Wordpress_Gallery id=”309″ gal_title=”Клуб за тражење посла представио услуге нашим матурантима”]