Матуранти 2018/19.

Најбољи у генерацији 2018/19.

Ученик генерације Павле Глоговац.
Понос генерације Анастасија Васиљевић и Никола Милошевић.

Поздравни говор за наше матуранте који је написала професорица Драгана Мандрапа.

Драги матуранти,

Још вечерас смо овдје заједно, већ сутра свако одлази у своју будућност. Образовање је најјаче оружје које можете понијети са собом да мијењате и кројите свијет по својој мјери. Немојте гледати ријалити програме, читајте књиге, немојте слушати лошу музику, слушајте дивну мелодију српског језика. Будите оно што јесте и постаните оно што желите бити.
IV-1
Бранкине бебе, будите најбољи туристички водичи, покажите великом свијету ову нашу дивну земљу!
IV-2
Кувари, пилићи Мандрапини, спремајте најбоља јела јер пут до срца води кроз желудац!
IV-3
Нешини момци, корачајте слободно јер се цијели свијет отвара пред вама само једним кликом!
IV-4
Саобраћајци, ви исправљајте криве путеве и градите нове да спајају људе и народе!
IV-5
Добри Анини момци, машинци, срећно вам компјутерско конструисање!
III-6
Пеђини мангупи. Код вас ћемо долазити кад нам буду требале мале и велике поправке на ауту.

Дјецо наша, ако баш морате негдје ићи, ви идите, али прије одласка застаните, размислите, одвагајте, искористите овдје све могућности. Ако ипак одете, срећно вам!
Будите тамо гдје одете добри људи, тражите своје мјесто знањем, радом, добрим васпитањем, чистим срцем.
Мијењајте слику о нама, покажите свијету какви људи живе у овој поносној земљи и немојте никада заборавити ко сте.
Не трудите се да радите за мобилне телефоне, него за породице, не гомилајте материјално, гомилајте пријатеље, умножавајте своју љубав јер је љубав суштина.
Гдје год били, шта год радили, будите људи!
Будите нам живи и здрави и увијек у милости Божијој!

Фото: Ана Мирјана Влачић

[Best_Wordpress_Gallery id=”315″ gal_title=”Матуранти 2018/19.”]