Награда “Ђорђе Пејановић” за библиотекара Средње школе “28. јуни”

Kомисија за додјелу Награде „Ђорђе Пејановић” Друштва библиотекара Репубике Српске сваке године додјељује награде за најзначајнија постигнућа у области библиотекарства и библиотечке дјелатности. Награду за најбољег школског библиотекара у 2018. години добила је Данијела Мандић, библиотекар у Средњој школи „28. јуни“. Најбољом библиотеком проглашена је Народна библиотека из Градишке, а најбољи библиотекар је Виолета Радић. Поменута награда додјељује се за вишегодишњи континуирани рад, постигнуте резултате, допринос професији, популаризацији књиге, коришћењу нових технологија, односу према колегама и корисницима, објављивању стручних радова. Награда је добитницима уручена на Вишеградским стазама. Библиотека Средње школе „28. јуни“ у посљедњих пет година остварила је значајан напредак када је ријеч о новом, модерно опремљеном простору, броју корисника, учешћу у унапређењу наставног процеса и организацији просвјетних и културних активности у Школи. „Након новог простора који ученици радо посјећују поставили смо нове циљеве које смо полако почели да остварујемо. Један од њих је свакако обнављање фонда школске библиотеке, при чему ћемо свакако водити рачуна да се на полицама нађу сви наслови који се налазе у програму школске лектире, али ћемо, као и до сада, ослушкивати жеље наших ученика и трудити се да задовољимо и њихове читалачке потребе“, рекла је  Данијела Мандић, библиотекар Средње школе „28. јуни“, напомињући да је Награда „Ђорђе Пејановић“ за најбољег школског библиотекара уједно и признање Средњој школи „28. јуни“ која је имала слуха и препознала значај улоге коју школска библиотека има у овој образовној установи.

[Best_Wordpress_Gallery id=”324″ gal_title=”НАГРАДА ЂОРЂЕ ПЕЈАНОВИЋ” ЗА БИБЛИОТЕКАРА СРЕДЊЕ ШКОЛЕ “28. ЈУНИ””]