Седмица борбе против вршњачког насиља

Поводом Седмице борбе против вршњачког насиља представници Савјета ученика су за почетак седмице 24. фебруара у школском дворишту засадили дрво пријатељства.

Средња школа “28. јуни” једна је од двадесет школа чији су ученици у ружичастим мајцама (симболом борбе против вршњачког насиља) и ружичастим балонима данас испред школе пустили свој глас против вршњачког насиља. Акцију је осмислио и реализовао Савјет ученика наше школе. Снимљени кадрови ове акције биће део едукативног филма који раде ученици наше школе. Пројекција филма се планира за петак 28. фебруара када ћемо званично затворити ову недељу која је била богата активностима које представљају наш начин борбе против вршњачког насиља. Важно је рећи да су нам логистичку подршку пружали пријатељи из World vision-а као и много пута до сада.

Завршили смо Седмицу борбе против вршњачког насиља богатом едукативном радионицом и пројекцијом три филма о вршњачком насиљу. Аутори филмова су ученици наше школе, ученици Средње школе “Василије Остошки” са Сокоца и World vision. Сваки филм шаље исте поруке: “Стоп вршњачком насиљу!” и “Не трпи, већ проговори !”и ” Сви смо ми вредни пажње!”

[Best_Wordpress_Gallery id=”381″ gal_title=”СЕДМИЦА БОРБЕ ПРОТИВ ВРШЊАЧКОГ НАСИЉА”]

1 thought on “Седмица борбе против вршњачког насиља”