Одлука о организацији наставе за вријеме ванредне ситуације

Молимо вас да Одлуку о организацији наставе за вријеме ванредне ситуације пажљиво прочитате.
Сва додатна упутства ученици могу добити од одјељенских старјешина, које су задужене да ступе у контакт са ученицима, прибаве њихове мејл адресе и направе вибер групе с циљем извођења наставе на даљину. Предметни професори који нису одјељенске старјешине са ученицима искључиво комуницирају преко њихових разредника, који су задужени за израду прилагођеног распореда часова и израду распореда комуникације са ученицима. Задаци за ученике треба да прате наставни план и програм, али не треба да буду преобимни за овакав вид извођења наставе. Све вријеме извођења оваквог вида наставе наставници су дужни да прате напредовање ученика и да им пруже подршку у усвајању програмских садржаја. Извођење практичне наставе вршиће се уз помоћ Power Point презентација и одговарајућих едукативних филмова, линкова, цртежа и скица. Како би овакав вид извођења наставе био што ефикаснији и како бисмо евентуалне проблеме заједно лакше превазишли директор, помоћник директора и педагог стоје на располагању свим професорима.
Знамо да сте и ви жељни знања и дружења, али сада је вријеме да покажете своју зрелост и да се, до поновног сусрета у школским учионицама, придржавате препорука надлежних органа с циљем превенције даљег ширења вируса.

[Best_Wordpress_Gallery id=”383″ gal_title=”Одлукa о организацији наставе за вријеме ванредне ситуације”]

1 thought on “Одлука о организацији наставе за вријеме ванредне ситуације”