Потписан уговор о стипендирању практичне наставе за туристичке техничаре и техничаре електронике

У просторијама ЈУ Средње школе “28. јуни” у Источном Новом Сарајеву данас је потписан уговор за стипендирање практичне наставе за двадесет једног ученика за период другог полугодишта школске 2020/21. Ријеч је о дванаест ученика другог и трећег разреда који се образују за занимање туристички техничар и девет ученика који се образују за занимање техничар електронике. Уговор о стипендирању потписали су родитељи ученика, представници Општине Источно Ново Сарајево, Мркулић компаније, хотела „Холивуд“ и „Хилс“ из Илиџе и Фолксвагена Сарајево. Општина Источно Ново Сарајево обезбиједила је стипендије за временски период од четири мјесеца и побринула се за превоз ученика, те на тај начин цјелокупно финансирање извођења практичне наставе преузела на себе.
Пројекат „ПРО-ПОСО“ који су реализовали Удружење за психосоцијалну подршку и бољу будућност „Прогрес“ у сарадњи са њемачком фондацијом „Wings of hope“, а под покровитељством Министарства спољних послова Њемачке званично је завршен, те је потписивањем новог уговора о стипендирању омогућена подршка и наставак извођења практичне наставе за туристичке техничаре и техничаре електронике.