Учешће на “Данима рогатичког кромпира” искуство више за кулинаре и туристе

Ученици ЈУ Средње школе „28. јуни“ имали су прилику да учествују на „Данима рогатичког кромпира”. Кулинарски техничари припремали су храну од кромпира и то: колаче, слане и слатке куглице, питу од кромпира, чипс, кувани кромпир са кајмаком и помфрит. Њихове кулинарске специјалитете од кромпира могли су да пробају и оцијене наши суграђани и остали посјетиоци овог догађаја.
Туристички техничари направили су туристичку презентацију Рогатице и рогатичког кромпира, паковали храну, везли цекере и поменуте производе и сувенире дијелили посјетиоцима штанда наше школе. Ученици кажу да им је учешће на овој манифестацији донијело нова знања и искуства која ће бити од значаја за занимања за која се образују.
У припреми хране и сувенира ученицима су помогли професори Жељка Видић, Предраг Благојевић и Бранка Младић, који се са ученицима слажу у оцјени да је овај догађај био искуство више како за ученике, тако и за професоре.
Бранка Младић, проф.