Пројекцијом филма “Отац” најављено обиљежавање Међународног дана људских права

Међународни дан људских права има за циљ скретање пажње на значај и улогу Универзалне декларације о људским правима.
У намјери да разговарамо и учимо о правима појединаца која афирмише ова декларација, психолог Рената Тешић организовала је за ученике наше школе пројекцију филма “Отац“.
Филм је базиран на истинитој причи о борби оца којем су одузета дјеца уз образложење да се за њих не може бринути јер нема довољно материјалних средстава. Пројекција филма представља увод у низ активности које су планиране у нашој школи, а све у намјери да код средњошколске популације промовишу и представе скуп права и слобода која важе за све људе, без изузетка, јер су људска права универзална, недјељива, неотуђива, међузависна и међусобно повезана.