Почетак реализације пројекта “SSD за брзо учење”

Средња школа „28. јуни“ се суочила са недостатком ефикасних уређаја за складиштење података у рачунарима. Пројектом „SSD за брзо учење“ пројектни тим у саставу: Душан Перић, Никола Орашанин, Стефан Таушан, Филип Петровић и професор групе предмета електротехнике Милева Мировић Танић, уз помоћ психолога Ренате Тешић, су обезбиједили средства за набавку 31 полупроводничког диска. Тиме су обезбиједили замјену старих, чврстих дискова (HDD), са новим и ефикаснијим полупровидничким дисковима (SSD).

Показни часови на којима ће се радити замјена старих, чврстих дискова (HDD), са новим и ефикаснијим полупровидничким дисковима (SSD) и инсталације оперативних система одржаће се у амфитеатру Школе према сљедећем распореду:

Датум

Вријеме реализације

Разред

Волонтери – демонстратори

9. 2. 2022.

III-3

10. 2. 2022.

IV-3

Марко Маленица, Матеј Голијанин

14. 2. 2022.

II-4

15. 2. 2022.

I-4

Филип Петровић, Марко Милидраговић

15. 2. 2022.

I-3

16. 2. 2022.

II-3

Никола Орашанин

Уградњом полупроводничких дискова омогућићемо брже рачунаре (SSD брзине 500 MB/s умјесто HDD 70 MB/s) за продуктивнији рад у наставним и ваннаставним активностима, учествовање ученика и професора на вебинарима, лакше организовање наставе на даљину, те раст конкурентности ученика на стручним такмичењима. Директну корист од овог пројекта имаће 216 ученика техничке струке, 10 професора, те чланови 5 школских секција које у свом раду захтијевају савремене техничке услове.

Такође, кроз овај пројекат дајемо младима шансу да:

• примјењују и унапређују стечена знања и вјештине у свакодневном и професионалном животу,
  • испољавају самосталност и сарадништво путем практичне наставе,
  • испољавају своје когнитивне способности,
  • препознају афинитете према ИТ индустрији,
  • покажу своја знања и таленте кроз разне видове иновација како у наставном процесу тако и у ваннавставним активностима.

Овај пројекат је подржан од стране Фондације Мозаик путем Заједнице за активизам и предузетништво младих lonac.pro, уз финансијску подршку Владе Швајцарске и Амбасаде Краљевине Шведске у Босни и Херцеговини и Општине Источно Ново Сарајево.