Наши ученици, успјешни спортисти – Лазар Матић

Они су изабрали нас

Лазар Матић рођен 8. 11. 2003. године. Ученик је трећег разреда ЈУ Средње школе „28. јуни“ и образује се за занимање техничар информационих технологија. Лазар је члан Џијуџицу клуба „Славија” и капитен репрезентације Републике Српске. Џијуџицом се почео бавити 2010. године, са свега 7 година. Лазар је бранио боје своје државе и града широм Европе и свијета, а његови најзначајнији резултати у претходне двије године су: Освајање Европског купа у кадетској, а затим и у јуниорској и сениорској конкуренцији. Освајач је Јадранске лиге, првак Балкана и Европе у апсолутној категорији кадета. Освајач је бронзане и сребрене медаље на првенствима Европе у јуниорској конкуренцији, бронзане медаље на Свјетском првенству. Може се похвалити првим мјестом на Свјетској ранг листи кадета, првим мјестом на Свјетској ранг листи јуниора. Најбољи је спортиста Општине Источно Ново Сарајево. Најбољи такмичар Џијуџицу савеза Републике Српске двије године узастопно, као и најперспективнији спортиста Републике Српске.