Наши ученици, успјешни спортисти – Алекса Бјелица

Алекса Бјелица рођен је 15. марта 2005. године, ученик је трећег разреда ЈУ Средње школе „28. јуни” и образује се за занимање техничар информационих технологија. Спортска прича о Алекси је занимљива jер се већ десет година бави ватерполом и репрезентативац је Босне и Херцеговине у том спорту. Тренутно наступа за Ватерполо клуб Invictum из Сарајева, гдје игра на позицији центра. Државно првенство освајао је три пута, а претходне седмице, на турниру који је одржан у Сарајеву, наступао је за младу ватерполо репрезентацију Босне и Херцеговине до 19 година и уписао се у историју њеном првом побједом. И, то није све. Као један од најмлађих играча у екипи, Алекса са сениорским тимом већ сутра путује у Холандију, гдје га очекује први круг квалификација за ЛЕН лигу шампиона, у којој њему и његовим саиграчима желимо много спортске среће и успјеха.