ПРЕДСТАВЉАМО ЗАНИМАЊЕ: Техничар информационих технологија

На тренутак ћемо застати. Замислимо да живимо у времену у којем нема мобилних телефона, рачунара, телевизора, Интернета. Замислимо тренутак у којем немамо електричну енергију. Тешко је и замислити, зар не? Протеклих неколико година информационе технологије су доживјеле невјероватан развој и преузеле водећу позицију у свим секторима развоја једне државе. У вријеме пандемије корона вируса, захваљујући информационим технологијама, одржавала се настава, радило се и истраживало на даљину. Шта нам то говори? Управо тако, пандемија је преко ноћи технологију учинила неодвојивим дијелом наше стварности. Занимање техничар информацоних технологија постало је најпожељније и најтраженије. Занимање садашњости и будућности.
Добар техничар информационих технологија, поред развијених интерперсоналних и комуникацијских вјештина, треба да посједује вјештину за рад у тиму.
Оно што вам нудимо у ЈУ Средњој школи „28. јуни“ су теоријска знања прожета практичним вјештинама потребним за обављање основних задатака у било којој професији из ИТ области. Водимо вас од рачунарске графике и мултимедије, преко веб дизајна и рачунарског хардвера, па све до база података и најзаступљенијих програмских језика. Похађањем овог занимања градимо јак темељ за ваше даље школовање. Када кажемо „градимо“ мислимо МИ и ВИ, заједно, као један тим. Свјесни да смо ту због вас и зато се напрестано стручно усавршавамо како бисмо вам обезбиједили што боља знања и вјештине.
Сигурни смо да нећете погријешити ако одаберете ЈУ Средњу школу „28. јуни“. Не учимо за школу, него за живот! Зато бирајте паметно, бирајте нас, јер ИТ диплома данас значи сигурну каријеру.
На теби је само да одлучиш коју!
Милева Мировић Танић, професор стручних предмета електротехнике

Сазнајте више кликом ни линкове занимања и упис.