У нашој школи одржана филмска радионица и промоција Академије сценских умјетности Сарајево

У организацији позоришне сцене Театралац, у сарадњи са ЈУ Средњом школом 28. јуни, одржана је радионица/Masterclass коју су водили Срђан Вулетић, режисер и декан Академије сценских умјетности Сарајево и глумац Филип Радовановић, бивши ученик наше школе и оснивач позоришне сцене Театралац.
Радионица је одржана с циљем едукације средњошколаца, те скретања пажње на културне вриједности које промовишу позориште и умјетност. Овом приликом ученици су упознати са основним елементима филма и процесом како он настаје, па су у току радионице погледали филм “Why don’t you dance”, младе режисерке Исидоре Ратковић.
Према ријечима организатора фокус је био на интеракцији и приближавању занимања: глумац, режисер, продуцент, драматург средњошколцима, а све у намјери да се код младих људи пробуди интересовање за бављењем поменутим пословима и проналажењем умјетности у себи.
Пројекат је подржан од стране Министарства породице, омладине и спорта Републике Српске.