Читајмо и на страним језицима

Није остало много времена до зимског распуста и божићних и новогодишњих празника. Професорица Ана Савић ученицима I-3 и I-4 одјељења предложила је да вријеме одмора проведу уз књиге на енглеском језику. С циљем да одаберу наслове и да се упознају са фондом Одјељења стране књиге заједно су посјетили Матичну библиотеку Источно Сарајево. Библиотекарка Слађана Братић ученицима је представила поменуто одјељење и наслове које могу пронаћи на полицама. “Одјељење стране књиге располаже са 8.000 књига на страним језицима, од чега су најтраженије књиге на енглеском језику. Библиотека у свом фонду баштини и 1.400 књига на француском језику, 1.250 на њемачком, 1.300 на руском и постоји „ситан“ фонд на италијанском, грчком, норвешком са око 250 књига.” Ученици који то још нису учинили, посјету су искористили да се учлане у Матичну библиотеку.