Светосавска награда професорици Миланки Михајловић

Светосавском наградом за радну/школску 2020/2021. годину Министарство просвјете и културе Републике Српске наградиће 42 истакнута наставника основних и средњих школа и васпитача у Републици Српској за постигнуте изузетне резултате у области васпитања и образовања ученика, односно дјеце у претходној школској, односно радној години.

На основу пристиглих пријава на Јавни позив за избор кандидата за додјелу Светосавске награде одабрано је седам васпитача из предшколских установа, 24 наставника разредне и предметне наставе у основним школама те 11 професора средњих школа у Републици Српској којима се додјељује Светосавска награда за постигнуте изузетне резултате у области васпитања и образовања дјеце и ученика и допринос квалитетнијем васпитању и образовању у Републици Српској у радној/школској 2020/2021. години.

Kандидате за додјелу Светосавске награде, према нивоима васпитања и образовања, могле су предлагати предшколске установе, основне и средње школе, стручни активи средњих школа те струковна удружења васпитно-образовних радника.

Светосавскa наградa, која се састоји од Светосавске повеље и новчане награде,  овогодишњим добитницима биће додијељена на свечаној манифестацији која ће бити уприличена 28. јануара 2022. године у Дјечијем позоришту Републике Српске у Бањој Луци.

Добитници Светосавске награде у области предшколског васпитања и образовања за радну 2020/2021. годину:

• Нада Радоја, ЈУ Центар за предшколско васпитање и образовање Бања Лука;
  • Нада Божић, ЈУ Дјечији вртић „Чика Јова Змај” Бијељина;
  • Александра Вујмиловић, ЈУ Центар за предшколско васпитање и образовање Бања Лука;
  • Валентина Милачић, ЈУ за предшколско васпитање и образовање дјеце „Лепа Радић” Градишка;
  • Дражана Ступар, ЈУ Центар за предшколско васпитање и образовање Принцеза Катарина Карађорђевић” Лакташи;
  • Милка Шиљеговић, ЈУ Дјечији вртић „Радост” Приједор;
  • Весна Малешевић, ЈУ Дјечији вртић „Наша радост” Прњавор.

Добитници Светосавске награде у области основног васпитања и образовања за школску 2020/2021 годину:

• Бојан Џилит, професор разредне наставе, ЈУ ОШ „Србија” Пале;
  • Саша Давидовић, наставник ликовне културе, ЈУ ОШ „Свети Сава” Фоча;
  • Мирјана Скочајић, професор разредне наставе, ЈУ ОШ „Свети Сава” Билећа;
  • Мирјана Албијанић, професор енглеског језика, ЈУ ОШ „Петар Петровић Његош” Билећа;
  • Љубимко Катанић, наставник разредне наставе, ЈУ ОШ „Коста Тодоровић” Скелани, Сребреница;
  • Матија Мењић, наставник математике, ЈУ ОШ „Јован Дучић” Шековићи;
  • Станка Томић, професор разредне наставе, ЈУ ОШ „Меша Селимовић” Јања, Бијељина;
  • Славко Николић, наставник музичке културе, ЈУ ОШ „Алекса Шантић” Угљевик;
  • Љиљана Милановић, професор разредне наставе, ЈУ ОШ „Сутјеска” Модрича;
  • Љуба Михољчић, професор географије, ЈУ ОШ „Сутјеска” Модрича;
  • Свјетлана Антић, професор разредне наставе, ЈУ ОШ „Бранко Ћопић” Бања Лука;
  • Драган Ђурић, вјероучитељ, ЈУ ОШ „Бранко Радичевић” Бања Лука;
  • Татјана Хорина, професор разредне наставе, ЈУ ОШ „Никола Тесла” Прњавор;
  • Љубица Моравац, наставница историје и географије, ЈУ ОШ „Никола Тесла” Прњавор;
  • Весна Зекановић, наставник разредне наставе, ЈУ ОШ „Петар Кочић” Приједор;
  • Драшко Грбић, наставник информатике, ЈУ ОШ „Петар Кочић” Приједор;
  • Душица Илић, професор разредне наставе, ЈУ ОШ „Вук Караџић” Бања Лука;
  • Невена Ђукић, наставник историје, ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић” Бања Лука;
  • Милена Ђоројевић, професор разредне наставе, ЈУ ОШ „Свети Сава” Нови Град;
  • Здравка Радуловић, наставница историје и географије, ЈУ ОШ „Петар Мећава” Костајница;
  • Мирјана Даниловић, наставница физике, ЈУ ОШ „Петар Кочић” Мркоњић Град;
  • Весна Роквић, наставник разредне наставе, ЈУ ОШ „Бранислав Нушић” Бања Лука;
  • Вера Достић, дипломирани учитељ, ЈУ ОШ „Свети Сава” Фоча;
  • Стојанка Радановић, професор српског језика, ЈУ ОШ „Змај Јова Јовановић” Бања Лука.

Добитници Светосавске награде у области средњег образовања и васпитања за школску 2020/2021. годину:

• Сања Цвијић Вучковић, дипломирани инжењер грађевинарства, наставник грађевинске групе предмета, ЈУ Грађевинска школа Бања Лука;
  • Јованка Роћеновић, професор виолине, ЈУ Музичка школа „Владо Милошевић” Бања Лука;
  • Данијела Козић, професор математике и информатике, ЈУ Гимназија Градишка;
  • Радован Марјановић, дипломирани инжењер електротехнике, наставник електротехничке групе предмета, ЈУ Техничка школа Градишка;
  • Анђелко Старчевић, дипломирани математичар, наставник математике, ЈУ СШЦ „Јован Цвијић” Модрича;
  • Тијана Пауновић, дипломирани математичар за рачунарство и информатику, наставник математике, ЈУ Економска школа Добој;
  • Стана Петровић, професор физике, ЈУ Техничка школа „Михајло Пупин” Бијељина;
  • Александра Радосављевић, дипломиирани музичар – пијаниста, ЈУ Музичка школа „Стеван Стојановић Мокрањац” Бијељина;
  • Раде Мајсторовић, професор математике, ЈУ СШЦ „Милорад Влачић” Власеница;
  • Валентина Николић, професор српског језика и књижевности, ЈУ СШЦ „Сребреница” Сребреница;
  • Миланка Михајловић, дипломирани туризмолог, наставник туристичке групе предмета, ЈУ СШЦ  „28. јуни” Источно Ново Сарајево.
Миланка Михајловић за себе каже:
„Миланка Михајловић, предметни наставник туристичке групе предмета.

Од 1981. године, кад сам добила звање дипломирани туризмолог на Одсјеку за туризмолошке науке ПМФ-а у Београду, па до завршетка другог миленијума, радила сам послове у најљепшој струци, туризму, врло „емотивном бизнису“. То су били послови „све од малог од палубе па до капетана брода“. Живјела сам и радила у четири бивше југословенске републике.

Наставник струке сам од 2000. године. Ако су ученици са којима сам изучавала стручне предмете научили од мене колико ја од њих, могу сматрати свој рад успјешном мисијом.

Углавном, постизали смо просјечно двије награде по школској години за ових 20 година.

И даље се питам шта је информација, а шта знање…док не научимо.“