У Савином слову

Данас су у част нашег првог и највећег просвјетитеља ученици ЈУ Средње школе „28. јуни“ учествовали у Светосавском квизу. Четири екипе састављене од по три такмичара имале су прилику да се међусобно надмећу и покажу колико познају српску књижевност, културу, историју и умјетност. Најбоље знање показао је тим за који су се такмичиле ученице: Анастасија Вулетић, Аница Зечевић и Марија Крсмановић. Првопласирани тим награђен је књигом и дипломом, а дипломе су обезбијеђене за све учеснике квиза.
Записане мисли Светог Саве темељ су наше књижевности. Јачао је српску цркву, мисао, књижевност и државу. Прослављати и сјећати се принца из лозе Немањића данас је готово незамисливо без најљепших стихова српске књижевности које се Светом Сави у част казују у свим школама које српска дјеца похађају. У захвалност светитељу данас су се у амфитеатру ЈУ Средње школе „28. јуни“ казивали стихови: Десанке Максимовић, Ђорђа Сладоја, Јована Дучића, Мике Антића, Рајка Петрова Нога… Након стихова ученици и професори били су у прилици да прате документарни филм: „У почетку беше реч: Мирослављево јеванђење“ и путеве највриједнијег споменика наше културне баштине којег је УНЕСКО 2005. године уврстио у библиотеку „Памћење света“ и међу 120 највриједнијих покретних добара које је створила људска цивилизација. Кроз историју је путовала више него људи, прелазила из руке у руку, из земље у земљу, одлазила и поново се враћала своме народу.