Посјета Сајму туризма

Иако смо сезону посјета сајмовима отворили Београдским сајмом књига у октобру, први сајам који смо посјетили у овој календарској години је 44. сајам туризма. Најављен као талас нове пословне енергије и представљања богатих туристичких и гастрономских понуда, Сајам туризма и ове године није изневјерио очекивања. Као и обично посјетиоцима је пронудио читав спектар атрактивних туристичких дестинација, смјештајних капацитета, те створио могућност представљања туристичких агенција, удружења, организација и хотела. Ова стручна посјета доноси нова, значајна искуства и знања за ученике који се образују за занимања туристички техничар и кулинарски техничар, те се надамо да ће виђено и доживљено ученици примијенити у осмишљавању туристичке понуде Источног Сарајева и Републике Српске.