Посјета Котору, Будви, Острогу

У петак, 26.5. 2023. године ученици ЈУ Средње школе”28. јуни”, заједно са одјељењским старјешинама, директором и помоћником директора су кренули на дводневни излет у Будву.
Прије доласка у Будву посјетили смо Котор, мали приморски градић препознатљив по својој знаменитој тврђави. Ученици су слободно вријеме искористили за панорамско разгледање града и фотографисање.
Након пријатног и занимљивог одмора кренули смо према Будви, коју смо с нестрпљењем чекали да посјетимо.
Вријеме проведено у Будви ученици су искористили у пливању, вожњи педалином и обиласку Старог града.
Такође, били су одушевљени разноврсном храном у хотелском смештају.
При повратку обишли смо манастир Острог, а већи број ученика показао је поштовање Светом Василију Острошком тако што су се до Горњег манастира попели боси.
Иза нас је још један излет, дружење и много тога виђеног, доживљеног и наученог.
Н. Бадњар, проф.