Обиљежен Европски дан правде

Поводом обиљежавања Европског дана правде Окружно јавно тужилаштво у Источном Сарајеву отворило је врата нашим матурантима. Циљ је био приближавање правде грађанима и јачање повјерења средњошколаца у правосудни систем. Техничари информационих технологија су, заједно са својом разредницом Дијаном Марковић и школским педагогом Љиљаном Пурковић, били у прилици да слушају јавне тужиоце и разговарају о темама које које се тичу правосуђа као што су: улога правосуђа и тужилаштва, подношење кривичних пријава, малољетничка делинквенција пред судом, насиље у породици и партнерским односима, кривична дјела у вези са дрогом и саобраћајни прекршаји с нагласком на исте учињене под дејством алкохола или других опојних средстава. Говорило се и о психолошкој подршци учесницима у кривичном поступку. Било је ово корисно проведено вријеме и несвакидашње искуство са доста нових информација и сазнања вриједних за свакодневни живот.
Љ. Пурковић, педагог