Савјет ученика обиљежио Свјетски дан борбе против рака дојке

Симболичним облачењем ружичастих мајица Савјет ученика ЈУ Средње школе „28. јуни“ обиљежио је 24. октобар, Свјетски дан борбе против рака дојке.
„Циљ активности био је и да се скрене пажња јавности о важности превентивних прегледа у откривању болести од које, према подацима Свјетске здравствене организације, сваке године умре пола милиона жена, јер стручњаци кажу да је, када се открије на вријеме, рак дојке изљечив у високом проценту случајева, рекла је Аница Зечевић, предсједника Савјета ученика Средње школе „28. јуни“.
Наши средњошколци су овим гестом пружили подршку свим женама које се суочавају са поменутим здравственим проблемом који посљедњих година представља водећи узрок обољевања и умирања женске популације.