Наши ученици, успјешни спортисти – Павле Готовац

Они су изабрали нас

Павле Готовац је рођен 21. 6. 2006. године. Ученик је првог разреда ЈУ Средње школе “28. јуни” и образује се за занимање техничар информационих технологија. Члан је Џијуџицу клуба “Славија” од своје десете године. Такмичио се у овом спорту широм региона: по БиХ, Србији, Црној Гори, Словенији, а међу његовим најзначајнијим резултатима у протекле двије године су: прво мјесто на Првенству Републике Српске у категорији кадета, прво мјесто на Међународном турниру у Бања Луци у категорији кадета, прво мјесто на Европском купу у Марибору у категорији нада, прво мјесто на Међународном турниру на Палама у категорији нада, прво мјесто ма Међународном турниру у Лозници у категорији нада, прво мјесто на Међународном турниру у Лозници у категорији кадета, пето мјесто на Европском првенству на Криту у категорији кадета. Павле Готовац је три пута узастопно проглашен за перспективног спортисту Општине Источно Ново Сарајево. Члан је џијуџицу репрезентације Републике Српске.