Наш тим на највећем такмичењу из области информационих технологија за средњошколце у БиХ

Тим из наше школе под називом „STEAM team” који чине Душан Перић, Ана Пухало и Сергеј Ристић, у пратњи професора Николе Бјелице, учествовао је на такмичењу „IT Challenge” које се организује по 7. пут у ЈУ Гимназији „Едхем Мулабић” из Маглаја и подржано је од стране компаније NSoft. На највећем такмичењу у области информационих технологија за средњошколце из Босне и Херцеговини учествовало је 97 екипа, а нашем тиму недостајало је пет бодова за пролазак у финале. Ученици и професор ментор су награђени сертификатом за учешће. Ово такмичење била је још једна прилика да се наши техничари информационих технологија надмећу са ученицима из школа са подручја читаве Босне и Херцеговине и да знањем и такмичарским духом на најбољи начин представљају ЈУ Средњу школу “28. јуни”.