Потписан Mеморандум о сарадњи

Средњошколци из Источног Сарајева дужи низ година немају адекватне услове за извођење наставе физичког васпитања. У зависности од временских услова настава се изводи у Принциповом парку или у учионици. Представници Града Источног Сарајева, општина Источно Ново Сарајево, Источна Илиџа, ЈУ Средње школе “28. јуни”, СШЦ Источна Илиџа, те руководилац Пројекта запошљавања младих Ранко Маркуш потписали су Меморандум о сарадњи који има за циљ обезбјеђивање средстава за добијање употребне дозволе и стављање у функцију сале чиме би се омогућило извођење наставе физичког васпитања у складу са предвиђеним наставним планом и програмом. Меморандумом су се Град и општине обавезали да ће за ову намјену издвојити по 5.000 КМ, док је ЈУ Средња школа “28. јуни” у обавези да издвоји средства у узносу од 6.000 КМ. Директор ЈУ Средње школе “28. јуни” Борис Брајовић захвалио се потписницима Меморандума који су се укључили у рјешавање проблема фискултурне сале и истакао да је од велике важности да се овај проблем што прије ријеши како би ученици и професори добили могућност да наставу изводе у складу са наставним планом и програмом, те да је начин на који се изводи настава физичког васпитања важна за развој средњошколаца и младих људи који се у ери савремених технологија све мање баве спортом и физичким активностима. Он је изразио наду да ће се добијањем сале наставити и увећати успјеси наших школских екипа на надметањима средњошколаца на школском, регионалном и републичком нивоу. Овом приликом напоменуо je да би се стављањем фискултурне сале на располагање ученицима и наставницима заокружио низ успјеха у остваривању зацртаних циљева. Према његовим ријечима стављена је у функцију школска библиотека, реновирани су зборница и школски тоалети, а као један од значајнијих успјеха поменуто је и смањење изостанака ученика на коме се озбиљно радило у претходној школској години.

[Best_Wordpress_Gallery id=”195″ gal_title=”Потписивање споразума”]

1 thought on “Потписан Mеморандум о сарадњи”