Успјешни спортисти, ученици наше школе

Ученици Средње школе „28. јуни“ увијек су били препознатљиви по спортским успјесима и наградама које су освајали како за нашу школу, тако и за клубове у којима наступају.

Представљамо неке од ученика који су се у спортовима које су одабрали окитили значајним наградама и признањима.

Иван Дивљан,ученик IV-3 одјељења , занимање техничар рачунарства, успјешно се бави џудом.

Члан је џудо клуба „Рајко Кушић“, а 2014. године изабран је међу перспективне спортисте Источног Сарајева.

Освојене награде:

– Друго мјесто на Појединачном првенству Републике Српске за јуниоре 2018. године у категорији до 90 кг.

– Прво мјесто на Првенству Републике Српске за млађе пионире и кадете 2017. године у категорији до 90 кг.

– Друго мјесто на Првенству Републике Српске за млађе сениоре 2017. године у категорији до 90 кг.

– Друго мјесто на Првенству Републике Српске 2017. за кадете и кадеткиње у категорији до 90 кг.

– Треће мјесто на Првенству Републике Српске за кадете и кадеткиње 2015. године у категорији до 73 кг.

– Треће мјесто на Државном првенству БиХ 2015. године у категорији до 73 кг.

– Треће мјесто на Првенству Републике Српске 2012. године за млађе пионире и кадете у категорији до 46 кг.

[Best_Wordpress_Gallery id=”263″ gal_title=”Иван Дивљан”]

1 thought on “Успјешни спортисти, ученици наше школе”