Наши ученици, успјешни спортисти

Марија Шеховац, ученица четвртог разреда туристичке школе рођена је 23. фебруара 2000. године и већ једанаест година успјешно се бави рукометом. Прве рукометне кораке направила је у ЖРК „Игман“, а затим је на позицији лијевог бека заиграла у ЖРК “Славија“. Двије године касније, њен спортски таленат примијећен је од стране рукометних тренера из премијерлигашких клубова, па су њене сљедеће спортске станице били Женски рукометни клуб „Hadžići-DIDO GROUP“ и Женски рукометни клуб „Храсница“ гдје као активна играчица на позицији десног крила и данас остварује сјајне рукометне партије.
Да се њен рад, труд и уложено вријеме исплатио, показао је и списак селектора рукометне репрезентације Босне и Херцеговине до 18 година, на којем се нашло и име Марије Шеховац.
У току своје спортске каријере Маријa је освојила бројне тимске и појединачне награде.
Појединачне награде:
-Најперспективнија рукометашица општине Источна Илиџа у 2014 и 2015. години.
– Најбољи стријелац на регионалном такмичењу средњих школа у рукомету 2015. године.
– Најбоља играчица на регионалном такмичењу средњих школа у рукомету 2018. године.
-Најбоља играчица на рукометном турниру „Ђуро Хрћан 2018“.

Тимске награде:
Регионално такмичење основних школа у рукомету 2013. године- друго мјесто.
Регионално такмичење средњих школа 2015, 2017, 2018. године- друго мјесто.
Регионално такмичење средњих школа 2019. године-треће мјесто.
Треће мјесто на турниру „Zlatibor for friendship“ 2017. године.
Друго мјесто на турниру у Горажду 2018. године.
Прво мјесто у спортској 2017/18. сезони и улазак у премијер лигу.
Поред спортских успјеха важно је истаћи да је Марија узоран ученик са примјерним владањем.

[Best_Wordpress_Gallery id=”293″ gal_title=”Марија Шеховац”]

2 thoughts on “Наши ученици, успјешни спортисти”