Малим корацима мијењамо нашу будућност

Друга фаза пројекта “Малим корацима мијењамо нашу будућност” реализована је у период од 10. до 12. децембра и обухватала је посјету Тузли. Заједничким активностима промоције мира и Платформе за мир ученици Средње школе “28. јуни” и Мјешовите средње школе дали су свој допринос помирењу и суживоту . Највеће богатство овог пројекта је што су ученици из два различита града Босне и Херцеговине имали прилику да се упознају, сарађују, размијене мишљења, властита искуства и да постану пријатељи. Довољно је било погледати ученике два града који су доста удаљени један од другог, градове од којих се један налази у Републици Српској а други у Федерацији БиХ, како за тако кратко вријеме постају истински пријатељи. Довољан је поглед на ту младост и пријатељство да знамо да у Босни и Херцеговини има мјеста суживоту, толеранцији, пријатељству и поштовању између припадника различитих народа. То је највећа порука мира која се могла послати.
Мини-пројекат „Малим корацима мијењамо нашу будућност“ подржао је USAID-ов пројекат ПРО-Будућност, који проводи CRS са партнерима, а у оквиру програма малих грантова.