Међународни дан поклањања књига

Међународни дан поклањања књига и ове године је био прилика за обнову фонда наше школске библиотеке, али и подсјећање на важност развијања и његовања читалачких навика код средњошколске популације.
Тим поводом, захваљујући подршци Општине Источно Ново Сарајево и начелника Јована Катића,и ангажману Савјета ученика, библиотека ЈУ Средње школе “28. јуни” богатија је за нове наслове. Поред књига које су у програму обавезне школске лектире, ученици сада могу позајмити и књиге Фредрика Бакмана, Макса Портера, Мике Антића, Ју Несбеа, Ненада Гајића, Славише Павловића, Владимира Кецмановића, Моме Капора, Џ. Р. Р. Толкина, Ранка Рисојевића, Драгана Тепавчевића и неке од наслова које су најчешће тражили у току претходне године.