Клуб љубитеља књига промовисао „Крадљивицу књига“

Клуб љубитеља књига и професорица Ведрана Мијовић Пантелић у школском амфитеатру су нам представили “Крадљивицу књига”, Маркуса Зусака – причу о рату, дјевоjчици Лизел, књигама, Смрти и смртима. То је вријеме када људи више умиру него што живе, када више ћуте него што говоре и када књиге више спаљују неголи што их читају. Све док их не пронађе Лизел…
Ријеч је о књизи која позива на читање, промоцији на којој ученици славе љековиту и спасилачку моћ писане ријечи и поруку књиге преносе ријечју, музиком и пажљиво осмишљеним позивницама којима нас Исидора Вељовић сваки пут изнова одушеви.
“Испред Клуба љубитеља књига позивамо вас да се увјерите да књиге нису храна, али јесу посластица. Зато отворите врата раја, наше школске библиотеке, и нађите књигу уз коју ћете започети нову, читалачку еру у свом животу”, поручили су нам чланови ове секције на промоцији Зусаковог романа.