Осмомартовски поклони секције Предузетништво и ученика III1 одјељења

Осмог марта у школској зборници сачекало нас је изненађење. Лијепо декорисаним врећицама са ручно рађеним накитом и креативним честиткама, чланови секције „Предузетништво“ и ученици III1 одјељења дамама су пожељели срећан 8. март. Чланови Предузетништва дуги низ година са успјехом израђују накит, чијом продајом средства неријетко уплаћују на рачуне онима којима је материјална помоћ најпотребнија.

Подсјећамо, Међународни дан жена обиљежава се широм свијета, а настао је као дан борбе жена за економску, политичку и социјалну равноправност. Први пут је обиљежен 28. фебруара 1909. у Њујорку, у организацији Социјалистичке партије Америке, у знак сјећања на годину дана раније одржан протест Синдиката радница у текстилној индустрији.

Данијела Мандић

1 thought on “Осмомартовски поклони секције Предузетништво и ученика III1 одјељења”