Наши ученици на промоцији књига

У Матичној библиотеци Источно Ново Сарајево данас су промовисане књиге „Кућа несагоривих речи: Народна библиотека Србије 1838–1941“ Дејана Ристића и „Породична преписка кнеза Милоша Обреновића“ Татјане Брзуловић Станисављевић. На промоцији, којој су присуствовали и ученици наше школе, приказан је и документарни филм „Сећања из пепела“, који се бави дјелимичним уништењем Народне библиотеке Србије у Првом и њеним потпуним уништењем у Другом свјетском рату. Овом приликом наши ученици су присуствовали својеврстном историјском часу на којем су од аутора имали прилику да чују како је у једном дану нестало културно и историјско насљеђе једног народа, али и да се кроз личну преписку Милоша Обреновића упознају са другом, јавности мање познатом, страном великог владара.

Данијела Мандић

[Best_Wordpress_Gallery id=”101″ gal_title=”promocija knjiga 2017″]

1 thought on “Наши ученици на промоцији књига”