Дан волонтера

Петог децембра обиљежава се Међународни дан волонтера који има за циљ да нас подсјети на давну 1970. годину када је, с циљем да људе добре воље позову да помажу другима без материјалне надокнаде, формиран Програм Уједињених нација за волонтере. Вођени крилатицом:“Волонтирај за EYOF, волонтирај за себе“, ученици Секције туристички потрошач, са својим координатором професорицом Миланком Михајловић, направили су презентацију поводом овог важног датума и исказали жељу да својим добровољним радим буду дио величанственог декора Олимпијског омладинког фестивала 2019. године, чији су организатори градови Источно Сарајево и Сарајево. Како су нагласили, њихова је намјера не само да обиљеже Дан волонтера, већ и да сами постану дио волонтерске армије, да се наметну и да свој град и државу представе у најбољем свјетлу, да се друже са вршњацима из других земаља и да овај велики спортски омладински догађај убиљеже у своју волонтерску биографију. Уз подршку Школе, локалне заједнице и представника EYOFA, надамо се да ће у својој намјери успјети јер, како рекоше, они желе да буду „не на корак иза Европе, већ ни корак иза Европе.“ Овом приликом ученици и присутни гости имали су прилику да погледају званичну презентацију EYOFA и све оно што ће Олимпијски омладински фестивал младих 2019. године понудити гостима и учесницима.

Текст: Данијела Мандић
Фото: Андреа Симанић

[Best_Wordpress_Gallery id=”117″ gal_title=”дан волонтера 2017″]

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]