Обиљежавање Светог Саве у нашој школи

Дан посвећен највећем српском просвјетитељу Светом Сави обиљежили смо свечаном сједницом Наставничког вијећа на којој су, поред стручне теме професорице Амеле Кобиљ, у оквиру смотре ђачког стваралаштва, наши ученици испричали топлу причу о лику и просвјетитељском раду Светог Саве, Мирослављевом јеванђељу, те представили рад ученице првог разреда Ане Црњак који је награђен на кокурсу под називом „Дјечији свијет, мој свијет“. Ученик Стефан Крсмановић присутне је подсјетио на рад СПКД Просвјета, најважнија издања поменутог друштва, те указао на значај просвјетитељског рада и улоге коју образовање игра у животу сваког појединца и друштвене заједнице. Овом приликом представљени су и иноваторски радови ученика IV -3  разреда, занимање техничар рачунарства. Наиме, ријеч је о Android апликацијама које су наши ученици, уз помоћ координатора, професора Драгана Влачића креирали и са којима учествују на такмичењу средњошколаца за израду мобилних апликација под покровитељством mtel БиХ:“ Лансирај своју идеју!“. Ријеч је о апликацијама које, према пропозицијама такмичења, треба да буду занимљиве, иновативне и корисне, при чему предност имају оне које доприносе друштвеној одговорности. Свој рад, такође су представили фризери и козметичари, док су се за послужење , уз помоћ професора Угоститељско -кулинарске струке, побринули наши техничари кулинарства. Када је ријеч о спортским надметањима, 26. гануара одржано је финале Светосавског турнира у стоном тенису, чији је побједник Милан Марковић, ученик IV5 одјељења.

[Best_Wordpress_Gallery id=”135″ gal_title=”Свети Сава 2018″]

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]