Професионална оријентација

У склопу реализација Програма професионалне оријентације који је првенствено усмерен на ученике завршних разреда педагог наше школе је организовао часове одељењске заједнице на којима су ученици у интерактивном раду добили потребне информације по питању професионалне оријентације и селекције. Ученици су, такође, износили своје мишљење и ставове о актуелној ситуацији у нашој друштвеној заједници по питању пожељних занимања. Како су се ови часови реализовали у сарадњи са Заводом за запошљавање, ученици су добили и најновије информације о стању свих занимања на тржишту рада наше локалне заједнице.

Школа као и ранијих година је била домаћин неким од факултета из Источног Сарајева као и свима онима који су желели да представе своје студије. Тако су била отворена врата Економском, Правном и Машинском факултету али и Универзитету из Нове Горице и BURCH универзитету који су покушали да мотивишу матуранте за неке од својих студијских програма.

Сматрамо да је неопходно да се ученици добују све потребне информације , а коначна одлука је свакако у њиховим рукама.

Желимо им срећу у наставку школовања и животу уопште.

Љиљана Пурковић, педагог

[Best_Wordpress_Gallery id=”167″ gal_title=”презентација занимања 2018″]

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]

1 thought on “Професионална оријентација”