Обиљежавање Свјетског дана здравља

У амфитеатру наше школе одржана презентација поводом Свјетског дана здравља који се обиљежава седмог априла. Тема овогодишње кампање је ,,Универзална здравствена заштита – Здравље за све“. У нашој школи смо одлучили да поводом обиљежавања овог датума организујемо предавање за ученике који у свом наставном процесу у средњој школи немају предмете биологију, хемију, екологију и заштиту животне средине, хигијену, анатомију, физиологију, технологију, куварство и друге који говоре о аспекту очувања здравља са становишта исхране. Циљ презентације је представљање чињеница које говоре у прилог томе да се правилном исхраном и редовном физичком активношћу може сачувати здравље. На предавању су говорили проф. Едина Омербашић Мачкић, дипломирани биолог и проф. Аида Кајевић, магистар хемије. Приликом презентације ученицима је подијељен промотивни материјал са оптималним ph- вриједностима хране, што је веома значајно за очување здравља. У односу на све речено о здравој исхрани и знању да у нашој школи има ученика који уче о припремању здраве хране одлучили смо да ученике наше школе почастимо здравим храњивим производима ( кросани од интегралног брашна, проја од кукурузног брашна и воћна салату) које су припремили матуранти наше школе који се образују за занимање кулинарски техничар. На крају предавања се обратила и проф. Жељка Видић, дипломирани инжењер пољопривреде, која је представила здраве производе које су ученици припремили.

Едина Омербашић Мачкић

[Best_Wordpress_Gallery id=”171″ gal_title=”Едина презентација”]

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]

1 thought on “Обиљежавање Свјетског дана здравља”