Обиљежен Дан планете Земље

У амфитеатру наше школе одржана презентација поводом Дана планете Зeмље, који се обиљежава 22. априла сваке године .
Наиме, одлучили смо да, поводом обиљежавања овог датума, организујемо предавање за ученике који у свом наставном процесу у средњој школи имају предмете који говоре о еколошком аспекту очувања природе: екологију и заштиту животне средине, биологију, хемију и хигијену, Циљ наше презентације било је представљање чињеница које говоре у прилог томе да је загађење околине све више присутно тј. да то постаје глобални проблем, проблем опстанка планете Земље.
На предавању су говорили проф. Едина Омербашић Мачкић, дипломирани биолог и ученици еколошке секције наше школе.
Након завршене презентације ученици отворена је дискусија која је говорила о мјерама заштите које би се могле спровести на нивоу појединца.

[Best_Wordpress_Gallery id=”181″ gal_title=”дан планете земље 2018″]

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]