У Средњој школи “28. јуни” још једна превентивна активност

У понедељак 19. новембра 2018. године у амфитеатру Школе одржана је двочасовна радионица под називом “Наркоманија или здрав живот- одлучите се за живот” за ученике првог разреда. Ученици су заједно са реализаторима ове радионице покушали да расветле неке од највећих заблуда везаних за наркоманију. Радионица је показала да постоје многе истине и заблуде које ученици нису знали. То је сигурно доказ да су овакве превентивне активности више него потребне. Само знањем се омладина може сачувати од утицаја негативних појава. “Светлошћу живота, против таме дроге “, порука је са којом су ученици отишли кућама богатији за нова сазнања. Реализатори радионице били су педагог Школе Љиљана Пурковић и психијатар др Слободан Ного из Центра за ментално здравље, а уз помоћ неформалне групе родитеља чланова КУД-а “Братство” и подршку ИОМ-а.

Љиљана Пурковић

[Best_Wordpress_Gallery id=”225″ gal_title=”У Средњој школи 28. јуни још једна превентивна активност”]