Наши ученици на конференцији “Mлади у дигиталном добу”

Ученици одјељења I-3, II-3, III-3 и IV-3, у пратњи професорица Милеве Мировић Танић и Марије Иконић, имали су прилику да присуствују конференцији под називом „Млади у дигиталном добу“ која је одржана у Сарајеву. Поменутој конференцији, коју су водили еминентни млади људи запослени у сектору информационих технологија широм Босне и Херцеговине, присуствовали су и ученици из Мостара, Бихаћа, Тузле, Сарајева и Источног Сарајева. Циљ конференције је био да се младим људима представе каријерне могућности које нуди свијет дигиталних технологија и да се средњошколци упуте и заинтересују за перспективна и тражена занимања. Овом приликом за десет ученика подијељени су ваучери за бесплатан курс информационих технологија, а међу њима су и два ученика из ЈУ Средње школе „28. јуни“ Страхиња Ђурић и Дамјан Мајмуновић.
Конференцију је отворио специјални представник Европске уније у Босни и Херцеговини Ларс- Гунар Вигенмарк.

[Best_Wordpress_Gallery id=”233″ gal_title=”НАШИ УЧЕНИЦИ НА КОНФЕРЕНЦИЈИ МЛАДИ У ДИГИТАЛНОМ ДОБУ”.”]

1 thought on “Наши ученици на конференцији “Mлади у дигиталном добу””