Посјета Mостарском сајму

У оквиру пројекта „Про-Посо 2019“ главна активност је професионална оријентација и професионално информисање.
Ученици II-3 одјељења који се образују за занимање машински техничар за компјутерско конструисање, у пратњи одјељенског старјешине Енеле Регоје и психолога Ренате Тешић, посјетили су Међународни сајам господарства који се од 9. до 13. априла одржао у Мостару.
Ученици и професори наше школе су имали прилику да се упознају са бројним производима и достигнућима из области металске, грађевинске, аутомобилске индустрије, а највеће интересовање показали су за достигнућа из области вискоких технологија. Добили су прилику да нека од поменутих достигнућа испробају.
Сајам је, такође, био прилика да се ученици упознају и са производима из пољопривредне и прехрамбене области као и са најновијим банкарским, услужним и туристичким понудама.
Партнер овогодишњег Међународног сајма господарства била је Народна Република Кина чији се штанд простирао на чак 2.000 метара квадратних, што је уједно оцијењено најупечатљивијим представљањем неке земље партнера од оснивања.

[Best_Wordpress_Gallery id=”299″ gal_title=”Посјета Mостарском сајму”]

1 thought on “Посјета Mостарском сајму”