Грант за оснаживање средњошколских идеја

Регионална UPSHIFT радионица организована је у оквиру заједничког регионалног програма “Дијалог за будућност: Унапређење дијалога и друштвене кохезије у/између Босне и Херцеговине, Црне Горе и Републике Србије” који спроводе UNDP, UNICEF i UNESCO, а финансира га Фонд UN за изградњу мира (UN PBF).
На радионици je учествовалo 56 младих људи распоређених у 9 тимова, гдје је сваки тим чинила по једна екипа из Црне Горе и Босне и Херцеговине. Наше ученице Ана Мирјана Влачић, Ана Црњак и Александра Ђорем су под менторством Марка Андријашевића имале прилику да са својим вршњакињама из Никшића раде на проблему недовољне информисаности младих о пракси и неформалном образовању, односно како помоћи средњошколцима при избору професионалне оријентације.
Наше ученице су освојиле грант у вриједности од 2000 евра, те кроз 3 мјесеца имају прилику да оснаже своје рјешење и реализују га у својим локалним заједницама.

[Best_Wordpress_Gallery id=”356″ gal_title=”ГРАНТ ЗА ОСНАЖАВАЊЕ СРЕДЊОШКОЛСКИХ ИДЕЈА”]