Кували смо француски и освојили прво мјесто

У оквиру обиљежавања Дана франкофоније на такмичењу под називом „Кувајмо француски“ у организацији Француског института у Босни и Херцеговини, према гласовима публике најбоље су кували ученици ЈУ Средње школе „28. јуни“.
Заједно са професорима Дајаном Благојевић, Жељком Видић и Предрагом Благојевићем ученици су припремали јела која су дио француске културе и традиције. Овом приликом честитамо кулинарским техничарима који су на најбољи начин промовисали занимање за које се образују и важност познавања свјетских кухиња и француског језика.
У име Школе, ученика и професора захваљујемо се свима који су нам били подршка, гласали за нас и који су учинили да овом побједом макар на тренутак заборавимо на тешко вријеме епидемије у којем живимо.
За више информација у вези са такмичењем можете посјетити страницу Француског института.
 Пројекат наших ученика можете погледати овдје.